Turniej Tenisa Stołowego z okazji 58-lecia powstania LKS Mewa Resko

Utworzono dnia 27.11.2023

W sobotę 25 listopada na hali sportowej w Resku rozegrany został  Turniej Tenisa Stołowego z okazji 58-lecia powstania LKS Mewa Resko. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był trener Mewy Resko Dariusz Znajewski. W imieniu organizatorów turniej otworzyli: Starosta Powiatu  Łobeskiego p. Renata Kulik, prezes LZS Tomasz Paciejewski oraz p. Jacek Sękowski – działacz sportowy i wielki popularyzator tej dyscypliny sportu. Do rozgrywek przystąpiło aż 85 zawodników z województwa zachodniopomorskiego.  Zawodnicy wystąpili w jednej z 4 kategorii: do 45 lat, 45+, amatorzy oraz szkoły podstawowe.  Zacięte walki o każdą piłkę toczyły się równocześnie aż na 15 stołach.  Rozegrano dziesiątki emocjonujących spotkań, które stały na naprawdę wysokim poziomie. W czasie turnieju dokonano również podsumowania III edycji Reskiej Ligi Tenisa Stołowego. Były to rozgrywki systematyczne, a duże zainteresowanie dzieci i młodzieży potwierdza przekonanie, że tego typu forma rozgrywek podoba się młodzieży. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe, które wręczyli: Starosta Powiatu Łobeskiego p. Renata Kulik oraz Burmistrz Reska p. Arkadiusz Czerwiński.

Klasyfikacja:

45+
1 Krzysztof Cerkaski Gryfice 
2 Roman Kolin Szczecin 
3 Henryk Dzida Białogard 
4 Marek Bartkiewicz Międzyzdroje 
 
Do 45 
1 Karol Sukurenko Kołobrzeg
2 Konrad Lisek Kołobrzeg
3 Konrad Pyra Świdwin
4 Adam Kukkuk Szczecin
 
Amatorzy 
 
1 Krzysztof Komar Białogard
2 Szymon Franczuk Cieszyn
3 Waldemar Głuszak Złocieniec
4 Karyna Lvova Białogard
 
SP 
 
1 Adam Włodarczyk Gryfice
2 Maks Zborowski Świdwin
3 Cyprian Górka Szczecin
4 Antoni Antończyk Szczecin
 
III EDYCJA LIGA RESKOWSKA 
 
1 Antoni Grankowski
2 Kristina Marczenko
3 Adam Walczykiewicz
4 Nikita Muratkin
5 Tomek Bus
6 Mikołaj Piórkowski
 
Cieszymy się, iż po raz kolejny turniej tenisa stołowego organizowany w Resku ma tak wyśmienitą atmosferę i frekwencję. Zapraszamy na kolejne organizowane przez nas imprezy.
Specjalne podziękowania kierujemy dla sponsorów, bez których pomocy sprawne przeprowadzenie turnieju nie byłoby możliwe oraz dla pani fotograf Kingi Bus za profesjonalne wykonanie zdjęć . DZIĘKUJEMY❗❗❗

- Powiat Łobeski
- Gmina Resko
- Restauracja Mozaika
- ZUBWiT Mętlowie
- Piekarnia Gama
- Studio Dao
- Reklama Resko.pl
- Maciej Kała
- Zespół Szkół
- Nadleśnictwo Resko
- Portal Resko24

 

Utworzono: 27.11.2023